Autor Wątek: Kryl liofilizowany  (Przeczytany 1843 razy)

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Kryl liofilizowany
« dnia: 04 Stycznia 2019, 20:06 »
Pokusiłam się o zakup z myślą o pawiookich bo kryl jest dobrym wstępem aby nauczyć ryby jedzenia krewetek. Znalezienie mrożonego krylu dobrej jakości graniczy z cudem. Zazwyczaj te mrożonki to sieczka a nie cały skorupiak. Oprócz walorów wymienionych wyżej to bardzo dobry pokarm dla małych drapoli.
Tak przy okazji - uczę ryby takiego pokarmu zaczynając od gammarusa. Nastepnie kryl a później krewetka i mamy święty spokój 😉  Nie dotyczy raczej obscur 😋 Natomiast busze wciągają liofilizowany kryl bardzo chętnie. Windus, dostawały u Ciebie ?
Pozdrawiam,
Monia

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2019, 20:52 »
Ekstra alternatywa pokarmowa dla naszych chann,
Pokarm liofilizowany traci mniej wartości odżywczych, niż pokarm po normalnym zamrożeniu,
Ja nie miałem przyjemności stosować przedstawionego przez Ciebie pokarmu, pisałem natomiast do producenta tego pokarmu, aby zostali Channa Club głównym i jedynym sponsorem/reklamodawcą - niestety bez rezultatu,

Raciczka ty jesteś ekspertem od żywienia naszych podopiecznych, co jakiś czas ukazujesz Nam wszystkim tutaj nowe możliwości menu - dziękuje  :)

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2019, 21:12 »
eeetam, ja lubię po prostu eksperymentować ;-)
Przy okazji - nie polecam świerszczy z puszki dla gadów - nie chcą ich jeść pawice a skoro one nie chcą to na 99,99 % channy owadożerne także nie tkną :) Lepiej mrozić :)

Jak jesteście w sklepach akwarystycznych to zaglądajcie na półki z pokarmami dla gadów :) Jest tam zazwyczaj masa dobra :)
Pozdrawiam,
Monia

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Stycznia 2019, 00:40 »
Raciczka ty jesteś ekspertem od żywienia naszych podopiecznych, co jakiś czas ukazujesz Nam wszystkim tutaj nowe możliwości menu - dziękuje  :)

Prawda 8)

I ten kryl niejest wcale taki maly.
Dla takich nawet 20-25cm wezoglowow bylby chyba dobry.


Jak jesteście w sklepach akwarystycznych to zaglądajcie na półki z pokarmami dla gadów :) Jest tam zazwyczaj masa dobra :)

Ja wlasnie kupuje swoim rybom pokarm przeznaczony dla gadow czyli swierszcze i rozne larwy.
Ale swierszcze sa w takich plastikowych i przezroczystych pudelkach a nie puszkach.
I moje ryby je uwielbiaja ;)

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Stycznia 2019, 06:43 »
Peterku bo piszesz o żywych a są w sprzedaży puszkowane jakoś "zakonserwowane" i tych nigdy moje ryby nie chciały.
Pozdrawiam,
Monia

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia 2019, 11:03 »
Kurde jak ja Wam zazdroszczę. Moja pupilka je tylko krewetki białe i ewentualnie tygrysie.
Na suchy to by nawet nie spojrzała.
Te wynalazki to raczej tylko dla pozostałych mieszkańców. Jednak moim celem jest nakarmić głównego drapola, żeby nie zgłodniał. Wtedy Busze i tak zdobywają pokarm bo są zawsze pierwsze przy paśniku. Dlatego ja karmię tylko tym co je Obscura. Czasami urozmaicam smokom i Buszom dietę o larwy mączniaka lub drewnojada.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Stycznia 2019, 22:48 »
Peterku bo piszesz o żywych a są w sprzedaży puszkowane jakoś "zakonserwowane" i tych nigdy moje ryby nie chciały.

I wszystko jasne ;)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Stycznia 2019, 15:30 »
Z tego co widzę na zdjęciu to kryl jest znacznie większy od gammarusa,
Poczytałem trochę o krylu - to bardzo wartościowy pokarm,
Juz przeszukuje internet, gdzie mogę go nabyć...
Czy myślicie, że powinienem szukać sprzedawcy stacjonarnego czy kupować przez internet?
Chodzi mi, czy pokarm liofilizowany może być przesłany pocztą?

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Stycznia 2019, 15:38 »
Może być przesłany pocztą. Ja kupuję w clarias.pl, tyle tylko że odbieram osobiście.
Pozdrawiam,
Monia

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Stycznia 2019, 11:55 »
Dostałem ten kryll, ale mrożony- więc postać krylla znacznie mniejszego niż ten pokazywany na zdjęciu przez Raciczkę,
Nie mieli liofilizowanego,
Młode asiatica diamond blood stripes wcinają ten mrożony kryll, aż im się "ogony trzęsą"  :)

Igor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Kryl liofilizowany
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marca 2019, 16:41 »
A tego nie znałem pokarmu,
Zaraz popatrze w tym sklepie Raciczka to może się skuszę...