Autor Wątek: Aqua Silesia 2018  (Przeczytany 1746 razy)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Aqua Silesia 2018
« dnia: 16 Kwietnia 2018, 12:29 »
Wybieram się do Katowic na szkolenia dotyczące krewetek, ale zapodałem wątek bo rzuciła mi się w oczy inna informacja z programu:
- Konkurs Anranżacji "Biotopy 2018" - prowadząca Katarzyna Dobrzańska Channa Forum Wężogłowy

Mam pytanko- to Channa Forum to to samo co nasz Forum Channa Club? (nie znalazłem w necie innego działającego forum poza naszym)
Wybaczcie może faux pas, ale nie znam dokładnie braci forumowej, dlatego pytam  ;) A może ktoś planuje być osobiście na wystawie... ?

PS. Będą tam jakieś wężogłowy ? :P

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwietnia 2018, 20:31 »
prowadząca Katarzyna Dobrzańska Channa Forum Wężogłowy

Jest to Kasia ze starego i pierwszego forum o wezoglowach ktore zniknelo.

Mam pytanko- to Channa Forum to to samo co nasz Forum Channa Club?

Nie.
To dwa inne fora tylko jak juz napisalem to pierwsze juz niestnieje ale jak widac jego czlonkowie jeszcze je reklamuja.

PS. Będą tam jakieś wężogłowy ? :P

Niemam pojecia ;)
Ale jak chcesz to moge sie Kasi zapytac.

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia 2018, 06:04 »
Cytuj
Ale jak chcesz to moge sie Kasi zapytac.

E, nie ma takiej konieczności. Po co głowę zawracać. Będą to się na miejscu dowiem  ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwietnia 2018, 15:28 »
Spoko 8)
Daj znac co tam beda mieli ciekawego.

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia 2018, 06:54 »
Były trzy zbiorniki z wężogłowami - Laos Fireback (młodziutkie kilku centymetrowe), Bleheri i Inle Lake.
Ryby były wystawiane przez Krzyśka Raczkowskiego. Co ciekawe dowiedziałem się, że jego Inle to ta druga partia od Irka  :).
On też miał 5 sztuk i jedna została zabita, ale para mu się jeszcze nie dobrała.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2018, 06:57 wysłana przez cthulhu »

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwietnia 2018, 06:56 »
zbiornik Laos Fireback

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwietnia 2018, 06:57 »
I Bleheri

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwietnia 2018, 10:51 »
Dzieki za relacje 8)
Tak,to Rak dostal pozostale 5 sztuk ale chcial wszystkie 10.
Jednak byles szybszy ;)

Fajne aranze zrobione na szybko.
Widze,ze chlopaki dalej reklamuja juz niestniejace pierwsze forum o wezoglowach(ostatnia fotka).

Kasia tez tam byla?
Porozmawiales sobie z ludzmi o wezoglowach?

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwietnia 2018, 12:47 »
Porozmawiałem, porozmawiałem  :)
Byłem szybszy dzięki Tobie, co nie omieszkałem chłopakom powiedzieć  ;). Jeszcze raz wielkie dzięki  ;D
Była jakaś kobitka (brunetka) przy akwariach, ale tylko mi mignęła. Głównie z Krzyśkiem lub jego bratem rozmawiałem. Są zainteresowani pozyskaniem moich odłowionych dwóch sztuk, jednak w pierwszej kolejności jest Windus. Im to obojętne czy to parka czy nie, bo dzięki temu i tak będą mieli zwiększone prawdopodobieństwo, że coś się dobierze. (według mnie to para na 90%, ale ryby wpierw muszą dojść do siebie - Blademu na boku to filecik widać teraz)
Sporo się dowiedziałem o wężogłowach jak i kwestiach dawnego forum. Zdjęcia i filmy są nie do odzyskania jednak na treść jest szansa. Być może forum będzie kiedyś aktywowane. Co do moich wężogłowów to trochę się zaczynam niepokoić czy dadzą radę w temp ok. 30 stopni. Krzysiek wspominał, że może być ciężko bo max optymalnie to tak 24-25 stopni.
Ogólnie miło było ich spotkać. Tak się złożyło, że Raka na FB już wcześniej pytałem czy ma Inle jak szukałem w zimie. Mały ten świat wężogłowomaniaków :P. A tak przy okazji to kiełkuje mi już głowie pewien pomysł....jakbym tak w jednym zimnym pokoju nie grzał w zimie to pewnie by było ok 16-18 stopni...a to już daje jakieś pole manewru  ... :D
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2018, 12:55 wysłana przez cthulhu »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwietnia 2018, 23:42 »
No to widze,ze super sie bawiles 8)
Nowi znajomi,nowe informacje itd.

Co do temperatury to Radecki napisal w swoim artykule o Inle Lake 20-32c.
Ja tych ryb osobiscie niemialem wiec niewiem.
Wydaje mi sie jednak,ze te 30c to nie problem jesli niejest to na dlugo.

Jesli moglbys zjechac w tym pokoju do 16-18c to oczywiscie w gre wchodza juz subtropikalne gatunki ;D

PS.Niektore gatunki na tej liscie(zdjeciach) maja zanizone maksymalne rozmiary ;)

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwietnia 2018, 12:01 »
Była jakaś kobitka (brunetka) przy akwariach, ale tylko mi mignęła.
Obstawiam, że to była Kaśka.

A tak przy okazji to kiełkuje mi już głowie pewien pomysł....jakbym tak w jednym zimnym pokoju nie grzał w zimie to pewnie by było ok 16-18 stopni...a to już daje jakieś pole manewru  ... :D
Mieszkasz w bloku czy na swoim? Ja w bloku. Kaloryfer odkręcam tylko w łazience i czasem w pokoju córki, gdy suszę pranie. Nawet przy mrozach -20*C w mieszkaniu mam minim 19*C-20*C. Niżej nie chce spaść. Musiałbym nie zamykać okien.

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia 2018, 15:18 »
Obstawiam, że to była Kaśka.
Mieszkasz w bloku czy na swoim? Ja w bloku. Kaloryfer odkręcam tylko w łazience i czasem w pokoju córki, gdy suszę pranie. Nawet przy mrozach -20*C w mieszkaniu mam minim 19*C-20*C. Niżej nie chce spaść. Musiałbym nie zamykać okien.
W tym wypadku niestety na swoim. A niestety dlatego, że w zimie rachunek za gaz jest większy by dom ogrzać. Mam dwa pokoje zimne, których praktycznie nie użytkuję.(nas jest trójka, a pokoi 6). W jednym mam krewetkaria bez grzałek. W zimie rano 16 stopni było w zbiornikach, jednak tam nie chcę dawać już akwariów by stropu nie dociążać. Myślę, że w drugim pokoju, który jest na parterze i też jest zimny jest spory potencjał. Pozostaję mi jeszcze żonę jakoś przekonać, by poza "Shrimproomem" fajnie by było osobne "Channaplace" zrobić, jednak może być ciężko bo oprócz tego w salonie są już 4 akwaria.  ;)
Reasumując na jakiś zbiornik 240-450L myślę, że się miejsce znajdzie. Ale to na razie odległe plany  ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia 2018, 23:29 »
w salonie są już 4 akwaria.  ;)

A co Ty tam trzymasz? ;D

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Aqua Silesia 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwietnia 2018, 06:22 »
Krewetki  ;)