Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 935 razy)

Piotrek28061988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Witam
« dnia: 19 Lipca 2019, 23:09 »
Mam na imię Piotrek i w przyszłym miesiącu będę kompletował sprzęt tp; akwarium 200l, filtr oraz wszystko co potrzebne. Do końca sam jeszcze nie wiem jaką rybkę do tego zbiornika kupię, ale jest mi niezmiernie miło, że mogę tu na forum poczytać, pooglądać, przemyśleć;itp. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2019, 12:17 »
Witaj. W takim zbiorniku miałem kiedyś Stewrtii. Taki sentymencik 😀
Oczywiście musisz wybrać Swoją opcję obsady.
Jakie są Twoje dotychczasowe doświadczenia w akwarystyce?
200 litrów

Piotrek28061988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2019, 12:44 »
Szczerze powiedziawszy to praktycznego doświadczenia nie mam, kiedyś miałem rybki w 100l akwa ale to dawno temu. Teorii co do utrzymania, pielęgnacji itp mam sporo, dużo czytam na temat hodowli ryb oraz na tematy akwarystyczne, dotychczas jednak nie miałem warunków na założenie akwarium. Co do  samego akwarium to nie wiem czy nie pokuszę się o większe, to zależy na jakie ryby się zdecyduję, bardzo mi się podobają Parachanna africana albo channa bleheri .

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipca 2019, 01:26 »
Witaj Piotrku na naszym forum ;D
Jesli chcesz zaczac przygode z tymi magicznymi rybami to zapraszam do lektury dla poczatkujacych:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/


Teorii co do utrzymania, pielęgnacji itp mam sporo, dużo czytam na temat hodowli ryb oraz na tematy akwarystyczne, dotychczas jednak nie miałem warunków na założenie akwarium.

Hodowla wezoglowow zupelnie sie rozni od hodowli innych ryb.
Przeczytaj lekture ktora Ci powyzej polecilem i bedziesz wiedzial dlaczego ;)


Co do  samego akwarium to nie wiem czy nie pokuszę się o większe

Zawsze czym wieksze tym lepsze zebys pozniej niezalowal ;)


bardzo mi się podobają Parachanna africana albo channa bleheri .

Channa bleheri jest gatunkiem subtropikalnym i wymaga zimowania (przez okreslony okres trzeba zjechac z temperatura do jakis 16c).
Parachanna africana jest gatunkiem tropikalnym ale wymaga troszke wiekszego zbiornika niz Channa bleheri.

Piotrek28061988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipca 2019, 09:33 »
Dziękuję za link do artykułu, czytałem juz wcześniej ale drugi raz przeczytam z przyjemnoscia  :D. Bardzo fajny, zawierający mnóstwo ciekawych informacji.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2019, 13:53 »
Czytaj ,czytaj i jeszcze raz czytaj wszystko o hodowli wezoglowow zanim je kupisz ;)
Jesli czegos niema w artykulach i chcesz o to pytac to wal smialo.

Bardzo fajny, zawierający mnóstwo ciekawych informacji.

Dzieki ;D

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipca 2019, 16:21 »
Witaj Piotrze wśród Nas,
Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do Channa Club i rozpoczynasz swoją przygodę z wężogłowami,
Mam nadzieję, że to miejsce satysfakcjonuje Cię pod względem wartościowych informacji, uprzejmości forumowiczów oraz szaty graficznej,

Dziękuje Ci również, że wzbogacisz to miejsce swoją obecnością.

W Dziale Zbytu napewno znajdziesz coś dla siebie, a jeżeli nie - to na pewno wspólnie pomożemy Ci zdobyć wymarzone wężogłowy,

Reasumując : baw się dobrze tutaj, przyjmuj informacje, ale też dziel się swoim doświadczeniem, pomysłami i wiedzą.

Wszystkiego dobrego.