GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Moja Tajwanka

(1/13) > >>

lanner1:
Nie oparłem się urokowi tej ślicznotki ;).
Najtrudniej było przekonać Smoczycę. Pierwsza reakcja przewidywalna " A na cholerę ci kolejne akwarium". Musiałem popracować nad sytuacją i po pewnym czasie zastanawialiśmy się z Smoczycą, jak mogliśmy żyć do tej pory bez Tajwanki, nasza nędzna egzystencja bez Tajwanki wydawała się szarobura, pozbawiona treści. Czekałem i doczekałem się, aż Smoczyca wyburczała " kiedy pojedziesz po tą cholerną rybę??!". Z tym "błogosławieństwem" udałem się na spotkanie z kierowcą z blabla i rybcia radośnie chlupotała na tylnym siedzeniu.
Adaptacja, aklimatyzacja i Tajwanka stanęła oko w oko ze Smoczycą. Nie wiem, skąd to się wzięło, ale Smoczyca wysyczała "ona ma pysk podobny do mojego ", a mi się wymsknęło " ładniejszy". Sam się przestraszyłem, jak okazało się, że powiedziałem to głośno ::)
Dalszy komentarz zbędny, kolacji nie było, pościeliłem sobie obok akwarium.

//www.youtube.com/watch?v=mzFBLxqCYnY
Ps. Podziękowania Koledze Grzegorzowi :)

Tomaso:
🤣wygrałeś!!!

Grzecho:
🤣🤣🤣
Cieszę się że rybka szczęśliwie dojechała i trafiła w dobre ręce... U mnie była mocno zdominowana teraz na pewno odżyje no i  Lanner ma na nią fajny pomysł. Z uwagą będę się przyglądał 😉
A jak teraz się zachowuje?

lanner1:
 Myślę, że jest dobrze. To ciekawska ryba i chyba rozróżnia ludzi. Jak przychodzę do akwarium to podpływa do szyby , sprawdza, że to nie Ty i dostojnie pokazuje mi płetwę ogonową. Dla jej spokoju okleiłem szyby z trzech stron. W jednej odbija się wnętrze akwarium i ona. Często chce przepłynąć na drugą stronę lustra. Nie uderza tylko pcha. Zostawiłem , bo ma trochę ruchu.
Mój apetyt akwarystyczny rośnie. I nie uwierzycie, kto go napędza. Smoczyca. Po pojawieniu się Taiwanki usiadła przed akwarium, jak przed telewizorem i coś tak popatrywały na siebie. Rozejrzała się Smoczyca po pokoju, wzięła miarkę i znalazła jeszcze dwa miejsca na akwaria. Usłyszałem też: „ takie ładne akwaria robisz, przydało by się jeszcze jedno koło łóżka”. Dobrze, że siedziałem. Dyskretnie podłubałem w uszach- nie, słyszę dobrze. Spojrzałem w oczy- naćpana czy jak?. Ostatnio widziałem, że używała zioło, ale był to raczej dziurawiec (na wszelki wypadek później to sprawdzę). Oczy trochę podbiegnięte krwią, ale to norma.  Zaraz, zaraz- kumam . Pobiegłem do garażu. Ostatnio, jak była taka miła, drogo kosztował mnie blacharz. Ale nie.., ale nie... Wracając potknąłem się o jakieś kartony. Wszystko jasne, nowe ciuchy.  Kobiety są dziwne,  nie schudła, w ciąży nie jest, a zmienia garderobę. Teraz rozumiem łaskawość w sprawach akwarystycznych. Oczywiście, nie omieszkam to wykorzystać. Nowych ciuchów „nie zauważę” (zresztą jak zwykle, wolę tam Smoczycy się zbyt długo nie przyglądać, bo zaraz jej się przypomina, jakie mam domowe zaległości,). Ostatnio, jak wróciła od fryzjera pytałem , co robiła przez 5 godzin , bo przecież zamknięte było. A akwaria już zamówiłem, co mi tam.


//www.youtube.com/watch?v=HvWwYJtOsTU

Peterek:
Gratuluje kolejnego gatunku Lesny Dziadku !  8)
Bardzo sie ciesze ze wziales tego singielka i unikatowa odmiane asiatica.
Ryba jest w bardzo dobrym stanie po przebywaniu juz z dobrana parka.
Ten ogon powinien jest odrosnac w calosci a jak nie to bedzie wyjatkowa ;)

Jak zwykle sie usmialem z Twoich opowiesci !  ;D ;D ;D
Dobre !
Cholera,jak Ty to robisz ze Twoja kobieta pozwolila Ci na kolejny zbiornik???
Zazdroszcze :P

Lanner,czyli ja jednak nieslepne i mialem ostatnio racje.
W tym zbiorniku takze plywaja jakies male rybki.
I jest ich sporo.
Ja to widze doskonale bo filmiki ogladam na calym ekranie laptopa.
Co to jest?

Poprosze teraz o wiecej wiadomosci na temat jej domku.
Swietnie sie prezentuje te czarne podloze.
I oczywiscie kolejny Twoj zbiornik wyglada super i naturalnie.
Smoczyca miala racje :)



--- Cytat: Grzecho w 04 Lutego 2024, 14:33 ---U mnie była mocno zdominowana teraz na pewno odżyje

--- Koniec cytatu ---

I bardzo dobrze zrobiles ze ja wylowiles bo mogloby sie dla niej skonczyc tragicznie bo parka juz podeszla do tarla.



--- Cytat: Grzecho w 04 Lutego 2024, 14:33 ---Lanner ma na nią fajny pomysł.

--- Koniec cytatu ---

Czyzby krzyzowka z inna odmiana asiatica? :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej