Autor Wątek: Moje Channa pulchra.  (Przeczytany 613 razy)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Moje Channa pulchra.
« dnia: 28 Grudnia 2023, 21:11 »
Kiedy przeglądałem gatunki chann zawsze podobały mi się pulchry. Wracam do instalowania nowego akwarium w pomieszczeniu o sezonowym spadku temperatury i kupiłem te ryby. Dziś przyjechały i oczywiście nos mi się spłaszcza o szybę "żłobka". Ryby mają ok. 6-8 m. Pochodzenia nie znam, ale widzę pewien problem z karmieniem. Mrożonki je nie interesują. Zareagowały na żywe mączliki , ale mam zbyt duże, musiałem dzielić. Nie wiem, czym channy były karmione, muszę eksperymentować.
Widać różnice w budowie ciała. Jeden osobnik ma na płetwie grzbietowej dużo kropek i jakby większe te płetwy. Nie ukrywam, mój faworyt :)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia 2023, 13:13 »
Daj im żywe larwy Komara. Super zabawa będzie.
Moja jak była mała to za nimi szalała.
200 litrów

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2023, 12:03 »
Niestety na "zatylu" nie jest tak łatwo kupić żywy pokarm, a nawet mrożony. Mimo dwóch sklepów łatwiej przechować suchy.
Jest jednak nadzieja, głód czyni cuda i zaczęły jeść mrożone komary. Mączliki też dadzą się podzielić ;) .
A tak czy okazji: ile razy karmicie takie 6-8 cm?

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia 2023, 13:46 »
Ale fajne maluszki😃

Cytuj
Mimo dwóch sklepów łatwiej przechować suchy.
-z suchych pokarmów, które moje małe laosy jedzą mogę polecić Tropical Insect Menu XXS,Soft Line Asia M i Soft Line Arowana L.Ten ostatni jest trochę przy duży, ale rybki radzą sobie z nim dobrze.

Cytuj
Jest jednak nadzieja, głód czyni cuda i zaczęły jeść mrożone komary. Mączliki też dadzą się podzielić ;)
-prędzej czy później wszystko zjedzą co wrzucisz😉

Cytuj
A tak czy okazji: ile razy karmicie takie 6-8 cm?
-jak jestem w domu daję im codziennie, ale bez przesady.Gdy mnie nie ma, kolega przychodzi co drugi dzień młode karmić.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudnia 2023, 16:44 »
Rafi, dziękuję za odpowiedź :)
Jak się domyślasz, strasznie mnie kręcą ;)
Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D
Muszę dzielić sympatię na dwa akwaria.

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Stycznia 2024, 10:00 »
Cytuj
Jak się domyślasz, strasznie mnie kręcą ;)
-nie dziwię się.Śliczne te maluszki😃

Cytuj
Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D
-Peterek wie co pisze😁Trzymaj się tego choćby nie wiem jak w serduchu ściskało😉😁

Cytuj
Muszę dzielić sympatię na dwa akwaria.
-wiem coś o tym😉

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2024, 11:23 »
Witam.
Cieszę się, że ostatecznie wszystko poszło dobrze ze sprzedawcą i wysłał ci rybę. Piękna młoda ryba. Mam nadzieję, że będą szczęśliwe.
Życzę im wszystkiego dobrego i czekam na zdjęcia z ich podróży do dorosłości   ;)   

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Stycznia 2024, 01:03 »
Hey Lanner :)
Ja jestem pod wrazeniem jak Ty sie wciagnales w chorobe Channomania.
Normalnie sie juz pogubilem z Twoimi gatunkami ;)
Oprocz laosow i tych nowych pulchra cos jeszcze masz?
Miales jakies gachua moze?

Gratuluje nowych ryb.
Piekne maluszki.
Pisales ostatnio ze Twoje laosy maja na lbie typowe wezowe luski.
To poczekaj na te same luski u pulchra i porownaj ktore sa bardziej wezowe i daj znac ;)

Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D

I tak trzymaj ;D
Tak jak napisal Rafi to takie maluszki karm codziennie.
Ale z wyczuciem oczywiscie :P


Jeden osobnik ma na płetwie grzbietowej dużo kropek i jakby większe te płetwy. Nie ukrywam, mój faworyt :)

Piegus !  ;D ;D ;D
Dobre !  ;D ;D ;D


PS.Napisz cos o ich akwarium i wklej fotke ich domku jak mozesz.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Stycznia 2024, 18:33 »
Ich akwarium traktuje jako chwilowy żłobek. Mam pomysł od lat na inny zbiornik i jestem w trakcie realizacji. Mam nadzieję, że zdążę zanim pulchra zaczną  walczyć. Są bardziej wojownicze, niż niż andrao i laosy. Tam zaczęło się po dłuższym  czasie, a tu już teraz Piegus ustawia jednego, a przymila do innego. Z tym charakterem to raczej samica. Tak jakbym widział jedną z sióstr Smoczycy, pieszczotliwie zwanych Harpią i mityczną Meduzą. Więc zamiast Piegusa będzie Pieguska.
Wczoraj nie karmiłem , bo po larwach mączlika trzymało je dwa dni. Larwy pokrojone, ale może zbyt dużo. Laosy nie tykały kiełży, a te bardzo lubią.

Co do moich chann, bo nie miałem ich zbyt wiele. Oprócz tych(laosów i pulchra) miałem tylko andrao. Miałem 4 sztuki, zrobiły się z tego dwie pary. Para w cieplejszym akwarium w drugim roku potwierdziła, że brak zimowania żle wpływa na zdrowie chann subtropikalnych- rozpuściły się (bakterioza) :-\. Z drugiej pary samica popełniła sepuku. Nie wiem, może dla niej Gustaw miał urodę raczej "radiową". Sam Gustaw, niestety, chciał opuścić zbiornik po tym jak malarze pomalowali sufit ( do tej pory cuchnie) i niechcący odsłonili otwór wentylacyjny w pokrywie akwarium. Udało mu się , ale była to wycieczka w jedną stronę.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2024, 20:13 wysłana przez lanner1 »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Stycznia 2024, 22:09 »
No i jak teraz wyglada ich zachowanie?
Czy juz sie zadomowily?


Tak jakbym widział jedną z sióstr Smoczycy, pieszczotliwie zwanych Harpią i mityczną Meduzą. Więc zamiast Piegusa będzie Pieguska.

Dobre ! ;D ;D ;D

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Stycznia 2024, 20:11 »
Zadomowiły się, są ciekawskie i cały czas na froncie akwarium. Ganiają się o wiele bardziej niż laosy. Siedzą z glonojadami o podobnej wielkości. Czasami sprawdzają, co je glonojad, próbują spirulinę. Czasami oprą się o glonojada.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2024, 11:34 wysłana przez lanner1 »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Stycznia 2024, 18:21 »
Fajne maluchy !  :)
Pieguska dalej rzadzi w akwa?

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Stycznia 2024, 21:00 »
Poczytałem i okazało się, że wszystkie filmiki wrzucane tak sobie bez obróbki poniżej 60 sekund są zapisywane w shorts. Niby w opisie jest , że będą w najlepszej jakości ale jakoś to inaczej wychodzi :(
Pytałeś o Pieguskę? widać jej charakterek.

https://youtube.com/shorts/C84I2jAeQ1U

Nagrałem dłuższy film i wgrał się normalnie z możliwością ustawienia jakości odtwarzania.

« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2024, 21:40 wysłana przez lanner1 »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Stycznia 2024, 20:48 »
Pytałeś o Pieguskę? widać jej charakterek.

https://youtube.com/shorts/C84I2jAeQ1U

Niestety ale niemoge go obejrzec bo jest tylko przeznaczony dla Ciebie a nie dla nas ;)
Jest prywatny i musisz zmienic w ustawieniach zeby byl dostepny dla wszystkich.


Nagrałem dłuższy film i wgrał się normalnie z możliwością ustawienia jakości odtwarzania.

Zgadza sie.
Wybralem najlepsza jakosc,powiekszylem na caly ekran laptopa i ladnie wszystko widac.
A czy tam plywaja jakies malutkie rybki jeszcze?

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Stycznia 2024, 17:49 »
Jakiś innych rybek poza glonojadami nie widziałem, ale był tam malutki bojownik z mojego rozmnożenia i może przetrwał. One są mistrzami kamuflażu w młodości.
Co do pulchr widać dominanta i jedną sztukę mocno zestresowaną. Reszta czyli 3 unika dominanta, który ma wredny charakter i nie dopuszcza reszty ryb do lustra wody . Teraz ma brzucho wzdęte, bo nażarł się rzęsy wodnej. Trachę wpuściłem tej rzęsy dla zaciemnienia zbiornika a ten to łykał. Ciekawe jak strawi.