Autor Wątek: Channa gachua blue bengal-oodinum?  (Przeczytany 1657 razy)

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Channa gachua blue bengal-oodinum?
« dnia: 31 Lipca 2019, 19:43 »
Napieracie na mnie to napisze...
Ryby od ok.tygodnia maja oodinoze, szczególnie na samicy widać złote malenkie punkciki. Wczoraj podnioslem temperature do 33° czyli max na mojej grzalce. Podalem sól niekodowana i 2 razy dziennie dodaje do wody omniforte sery. Mimo ze to sera to slaby jakis ten lek bede podawal go do piatku - az sie skonczy. Razem z kubelkiem w ktorym sa tylko gabki i wata jest ok 80 l wody, napowietrzam brzeczykiem, podloza brak, 3 korzenie kilka microzorium i pare kryptokoryn plywajacych. Sa slimaki nie duzo ale chyba nie wytrzymuja leczenia, nie chce grzebac w akwa i ich wyciagac w obawie o...
 Temperatura bedzie do niedzieli podniesiona. I nie wiem co dalej jak to nie pomoze to pojde do weta.

Z pozytywnych informacji to samiec wypuscil po ok. 3 dniach inkubacji w temp 28-29° , narybek :)
Wypuscił w piatek. Lek temp. ani sól nie zaszkodzily narybkowi. Przez to leczenie mam utrudniona jego obserwacje. Mało bo mało ale małe rosną dokarmiam je mrozonym oczlikiem i roztartym suchym, dodatkowo skubia świerszcze które rozdrobnili im rodzice.
To by bylo na tyle. Mam nadzieje ze uda mi sie je wyleczyc i przy tym nie strace narybku...

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpnia 2019, 21:25 »
Ryby od ok.tygodnia maja oodinoze

Chyba pierwszy raz slysze zeby wezoglowy na to zachorowaly :o
Jak teraz ryby wygladaja?
Jakies fotki rodzicow?


Z pozytywnych informacji to samiec wypuscil po ok. 3 dniach inkubacji w temp 28-29° , narybek :)

Gratulacje ! 8)
Trzymam kciuki ze mlode przezyja leczenie.

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpnia 2019, 21:33 »
Z mojej winy zachorowaly, podmienilem dużo wody na raz i to zimniejszej sporo tak ze temperatura spadla o 5-6 * i to prosto z kranu. Mysle ze od tego.
Dzis podmienilem ok 18 l z ok. 80l i nie podaje juz leku. Kropek na rybach niby juz nie widac . jutro po pracy bede sie uwazniej przygladal ryba i pomalu zchodzil z temperaturą.

Co do narybku to dużo zniknelo jak bylem w pracy. Jak wrocilem do domu to przelowilem ok 30 szt do pudelka ktore plywa w akwarium i wlalem do niego troche wody z akwa i wiekszosc swierzej.

Zobaczymy co dalej z tego bedzie, kilka szt plywa z rodzicami. Najwazniejsze zeby parka wyzdrowiala.

Pozdrawiam

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpnia 2019, 22:32 »
Z mojej winy zachorowaly, podmienilem dużo wody na raz i to zimniejszej sporo tak ze temperatura spadla o 5-6 * i to prosto z kranu. Mysle ze od tego.

Watpie.
Ja w ciagu trzech miesiecy zrobilem 28 podmianek takze zimna woda prosto z kranu.
Podmienialem okolo 40% wody.
Spadek 5-6 stopni dla gatunku subtropikalnego jak Twoj to nic.


Trzymam kciuki za parke i maluchy :)
Informuj nas na bierzaco.

PS.Zastanawiam sie czy niewrzucic tego do dzialu Club Zdrowienia.

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2019, 11:07 »
Młode niestety nie przetrwaly :(
Ryby przy tym tarle byly bardzo zgodne, chyba juz sie dotarly bo zadna nie miala pletw poszarpanych ani ubytku w luskach.
Na samicy kropek za bardzo nie widac, podniesienie temp dalo efekt.
Nie wiem czy to przez wydzielanie sluzu na ciele ale chyba jakies resztki sie do niej przyklejaja, w kazdym razie nie wyglada to juz tak zle jak wygladalo, jest ich zaledwie kilka.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpnia 2019, 15:43 »
Młode niestety nie przetrwaly :(

Szkoda :(

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpnia 2019, 19:11 »
Od ostatnich mlodych byly 2 tarla...
I tak mi przyszlo do glowy, że jesli te kropeczki to nie złośliwe, uodparniajace sie na leki oodinum, to może pokarm dla malego narybku, ktory jak czytalem w przypadku gachua mlode skubia z rodzicow...?

I teraz prosba zebyscie spytali tych osob u których takie karmienie bylo w akwa i/lub podzielili sie wiedza jak to wyglada jak mlode skubia rodzicow na jakiej czesci ciala wystepuje wydzielina i czy na jednym z rodzicow(samiec~/samica) czy tez na obydwu.?

Dodam tylko ze u mnie kropeczki sa widoczne tylko na samicy.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpnia 2019, 11:02 »
Jeżeli istnieje możliwość zrobienia, to poprosimy o takowe.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpnia 2019, 11:32 »
I tak mi przyszlo do glowy, że jesli te kropeczki to nie złośliwe, uodparniajace sie na leki oodinum, to może pokarm dla malego narybku, ktory jak czytalem w przypadku gachua mlode skubia z rodzicow...?

Juz wczesniej sie zastanawialem czy nie za szybko spanikowales i zareagowales z ta chemia.
Wezoglowy znane sa z tego iz baaaaaardzo rzadko choruja.
Podawanie chemii moze im bardziej zaszkodzic niz pomoc.


I teraz prosba zebyscie spytali tych osob u których takie karmienie bylo w akwa i/lub podzielili sie wiedza jak to wyglada jak mlode skubia rodzicow na jakiej czesci ciala wystepuje wydzielina i czy na jednym z rodzicow(samiec~/samica) czy tez na obydwu.?

Znajomy mi teraz napisal iz wedlug niego to niejest zadna forma karmienia.
Po prostu mlode skubia czasami rodzicow.
Matka jesli karmi mlode to niezaplodniona ikra.
Tylko tyle mi w tym temacie napisal.


Dodam tylko ze u mnie kropeczki sa widoczne tylko na samicy.

Dziwne wiec ze samiec niema tych kropeczek jesli samica jest "chora".

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Września 2019, 09:18 »
Mam nadzieje ze juz po problemie
I ze nie bedzie nawrotu


Pozdrawiam

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2019, 11:59 »
Dobrze słyszeć.
200 litrów

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa gachua blue bengal-oodinum?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2019, 14:26 »
Dzięki Tomaso :)