CHANNIDAE > Akwarium

Roślina pływająca - Hygroryza aristata

(1/3) > >>

Admin:
Witajcie,
Jakiś czas temy monotonia roślin pływających ( pistia, limnobium itp. ) zainspirowała mnie do poszukiwania nowego gatunku,
Znalazłem roślinę, która tak bardzo różniła się wyglądem od innych znanych mi pływających, że postanowiłem ją nabyć,

Hygroryza aristata w potocznej nazwie ryż pływający,
Pochodzi z Azji, ten trawiasty gatunek rośliny pływającej, formuje długie dekoracyjne pędy, a długie korzenie tworzą piękne zarośla,  liście wyrastają z łodygi, która posiada przy każdym liściu tak jakby pływak,

Roślina ta nie jest wymagająca, parametry wody nie mają większego znacznia, dla dobrego jej wzrostu potrzebuje mocniejszego oświetlenia, musimy jedynie zadbać o wilgotność powietrza nad powierzchnia wody, czyli posiadać pokrywę akwarium ( pokrywa akwarium, dla nszych wężogłowów obowiązkowa ) aby przeciwdziałać podsychaniu liści,
Roślina swoimi długimi i gęstymi korzonkami pobiera z wody cząsteczki organiczne i minerały oczyszczając przy tym wodę.

Tempo wzrostu w dobrze oświetlonym akwarium jest szybkie, rozmnażanie jest łatwe, wystarczy odciąć kawałek rośliny i położyć na powierzchni wody,

Roślina ta wspaniale się rozrasta, tworząc powierzchniową strefę bezpieczeństwa dla wężogłowów - polecam.

Radecki:
Racja, że na tym polu jest dominacja tych dwóch gatunków także dziękuję za inspirację! - zaraz szukam w PL...

Radecki:
i nie znalazłem :/
ale jest coś takiego :)



Salvinia natans

Admin:
Znam tą roślinę, nie odpowiadają mi jej korzenie,

Hygroryza aristata to roślina, która odmienia zbiornik i zapewnia satysfakcjonujący efekt wizualny, a bez przycinki zdominuje taflę wody i stworzy przyjemny zaciemniony klimacik akwarium,
Pomyślę, jak dostarczyć Ci tą roślinę...

Peterek:
Super opcja Mathias 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej