CHANNIDAE > Akwarium

Akwarium dla Channa andrao

(1/10) > >>

lanner:
Nie wiem, czy to dzień dobry czy dobranoc, ale przy uruchamianiu baniaczka czas leci poza kontrolą.

Wymiar zbiornika: Dlugosc 80cm,szerokość 40 cm,wysokość użytkowa 33 cm (grube dno-filtr).

To co na dziś:
1. Posadziłem zbiornik.  Od kiedy Domowy Organ Represji popularnie zwany Żoną zaaplikował mi wycieczkę pod licznik prądu zacząłem obudowywać akwaria styropianem. Z której strony patrzysz na ryby? Z czterech stron? Ryby pod światło mają słabe barwy, przy silnym świetle widać organy wewnętrzne. Akwarium stoi na styropianie, pod boazerią styropian, pod klapą też.
2.3.4.5 Stosuję filtr podpowierzchniowy. Kilka rurek osłonowych na kable, rurki nadcięte piłką do metalu, kolanka, zwykły filtr nasadzony na rurkę, który będzie zasysał wodę. Dlatego nad tą częścią daje grube podłoże z grubego materiału, a na wierzch drobniejszy. Nie na całym podłożu, bo rośliny nie lubią zbytniego ruchu wody pod korzeniami.
6. Przygotowane miejsca z gliną dla zwartek.

I to na dzisiaj wystarczy.
Pozdrawiam.

lanner:
Nie wszystko się zmieściło

Peterek:
Widze ze na powaznie sie wziales za ten domek dla pierwszych wezoglowow 8)
Swietnie.
Oprocz roslin co jeszcze planujesz wrzucic do zbiornika?
Jakies korzenie,jaskinie,kamienie,tuby?
Jestem bardzo ciekaw efektu koncowego.

PS.Mozesz podac wymiar zbiornika?
Dodam rozmiar do Twojego pierwszego postu w tym dziale.

lanner:
Jeśli chodzi o rozmiar, to nie ma się czym chwalić-80 cm.  ;)
Mam nadzieję, że na początek dla channa anrao wystarczy.
W docelowym akwarium rządzą palety.
Akwarium zalane, jeszcze chcę zamówić tuby z korka. U mnie w sklepach nie ma. Zasiedliłem anabiusem chociaż docelowo nie planuję, bo to roślina Afryki ( chociaż bardzo lubię tę roślinę).
Pozdrawiam

Peterek:

--- Cytat: lanner w 03 Stycznia 2020, 19:42 ---Jeśli chodzi o rozmiar, to nie ma się czym chwalić-80 cm.  ;)
Mam nadzieję, że na początek dla channa anrao wystarczy.

--- Koniec cytatu ---

Spoko,spoko :)
Dla mlodych andrao w zupelnosci wystarczy czy pozniej nawet dla dobranej parki.
Poprosze jeszcze o wysokosc i szerokosc.



--- Cytat: lanner w 03 Stycznia 2020, 19:42 ---W docelowym akwarium rządzą palety.

--- Koniec cytatu ---

Co do tych palet to wlasnie cos sobie przypomnialem.
Taka ciekawostka.
Pewien koles z ktorym mam kontakt trzyma wlasnie paletki z.......grupka Parachanna africana ;D
Rybki sa razem 9 miesiecy.
Africany maja kolo 24cm.
Paletki kolo 15cm.
Wszystkie ryby zyja ze soba w przyjazni a nawet razem plywaja i razem jedza 8)
Niezla akcja co? ;)



--- Cytat: lanner w 03 Stycznia 2020, 19:42 ---Akwarium zalane, jeszcze chcę zamówić tuby z korka. U mnie w sklepach nie ma. Zasiedliłem anabiusem chociaż docelowo nie planuję, bo to roślina Afryki ( chociaż bardzo lubię tę roślinę).

--- Koniec cytatu ---

Ciekawie sie zapowiada wszystko :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej