Autor Wątek: Moje Channa pulchra.  (Przeczytany 614 razy)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Marca 2024, 22:20 »
Kominek czynny. W poprzednim akwarium podnosił temperaturę o 1 stopień. Miałem dobrą izolację dna, a temperatura rosła, bo przednia szyba była owiewana przez ciepłe powietrze. Z tym, że tam pływało Malawi, a później dyskowce. Wzrost temperatury nie był problemem. Gorzej z różnicą temperatury i zagrożeniem pęknięcia szyby.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Marca 2024, 16:33 »
Kominek czynny. W poprzednim akwarium podnosił temperaturę o 1 stopień. Miałem dobrą izolację dna, a temperatura rosła, bo przednia szyba była owiewana przez ciepłe powietrze. Z tym, że tam pływało Malawi, a później dyskowce. Wzrost temperatury nie był problemem. Gorzej z różnicą temperatury i zagrożeniem pęknięcia szyby.

Rozumiem.


Jak teraz maluchy sie zachowuja?

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Marca 2024, 17:52 »
Bardzo grzeczne, szybkie, żarłoczne, lekkie przepychanki. Pływają z glonojadami i zero agresji. Chciałem dodać dość duże bocje siatkowane. Myślałem, że przegryzą worek ???

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Marca 2024, 14:16 »
Myślałem, że przegryzą worek ???

Bocje czy pulchry?  ;)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Moje Channa pulchra.
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Kwietnia 2024, 23:45 »
A swoją drogą bocje w innym akwarium dojrzewają, ale są jakie takie dziwne, roztrzepane i chaotyczne. Zatłukły mi pięknego samca bojownika. Były z nim od początku i jednego dnia załatwiły sprawę. >:(