Autor Wątek: Wojtek z Wrocławia  (Przeczytany 1169 razy)

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Wojtek z Wrocławia
« dnia: 09 Kwietnia 2019, 18:49 »
Witam wszystkich.
Dołączam do grona użytkowników za namową Mateusza ze Świerklańca od którego niedawno kupiłem channe aurantimaculatę. Od dłuższego czasu przymierzałem się do tego gatunku, jednak miałem obawy w stosunku co do zimowania tej rybci. Na szczęście już po zimie, a do następnej jeszcze trochę czasu, więc na spokojnie coś wymyślę. Na razie cieszę się jak małe dziecko i z przejęciem obserwuję jak z akwarium znikają danio. Ryba wydaje się być niezwykle inteligenta w stosunku do tych, które miałem okazję hodować przez ostatnie 15 lat. Zarejestrowałem się z nadzieją na możliwość poszerzania wiedzy, dzielenia się obserwacjami oraz wymianą doświadczeń i pomysłów.
Witam wszystkich ja i moja rybcia.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwietnia 2019, 19:30 »
Witaj Wojtku z Wrocławia. Poczta pantoflowa działa, super. Na pewno dużo się można u Nas nauczyć. Liczę, że dużo nauczymy się od Ciebie. Pozdrawia Ojciec z Pruszcza. Jakie ryby miaľeś do tej pory?
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2019, 19:31 »
Witamy w zacnym vipowskim gronie 😁
Matti

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwietnia 2019, 19:59 »
Witaj Wojtek wśród Nas,

Wiem, że "wzbogacisz" to miejsce swoją osobą, a Channa Club "wzbogaci" Ciebie na swój nieuleczlany sposób,

Channa auranti to mega wężogłów i jeśli zaczynasz swoją przygodę od tej channy to gratuluje wyboru oraz zdrowego podejścia do zdrowia ryby - mam na myśli Twoje zachwanie odnośnie zimowania,

Ciesz się i pozwól Nam cieszyć się razem z Tobą...

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwietnia 2019, 20:45 »
Dziękuję za powitanie.
Odnośnie hodowanych wcześniej przeze mnie rybek to historię mam zapewne podobną do większości akwarystów. Zaczynałem od słoika z bojownikiem, co chwila zmiana akwarium na większe i większe ryby. Żyworódki, tęczanki, małe pielęgniczki, muszlowce, pyszczaki, aulonocary, tropheusy, szczelinowce, średnie i duże pielęgnice, tj. nikaraguańskie, skośnopręgie, akary z maroni, niebieskołuskie, meeki, zebry, szmaragdowe, pawiookie, tygrysie, epizod z dyskowcami. Z dziwolągów kolcobrzuch nilowy, bass słoneczny, sum czerwonoogonowy, flowerhorn, papuzie i pewnie kilka innych, o których już nie pamiętam.
Aktualnie krewetki red cherry w małym akwa, w drugim auranti i trzciniak z poprzedniej obsady. Na razie nie wchodzą sobie w drogę. Gorzej będzie jak przyjdzie pora zimowania. Wtedy będę musiał coś wymyśleć...
Tak to wygląda w telegraficznym skrócie.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwietnia 2019, 20:58 »
Przedstaw / podziel się z Nami proszę swoim akwarium oraz rybami w odpowiednim dziale,
Fajnie, że jesteś!

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwietnia 2019, 09:41 »
Witaj, chętnie poczytam o Twoich spostrzeżeniach odnośnie zachowań Auranti vs np pielęgnice
200 litrów

Igor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwietnia 2019, 15:48 »
Siema Wojtek,
Super, że dołaczyłeś do nas, a że jeszcze posiadasz takiego wężogłowa to już wow  :)

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwietnia 2019, 16:50 »
Dzięki Igor.
Tomaso. Z tego co zauważyłem channa jest bardziej ciekawska i mniej płochliwa. Nie ucieka, gdy chcę zrobić jej zdjęcie, podpływa z zainteresowaniem i przygląda się co ja tam kombinuję. Odpływa gdy się znudzi lub wykonam szybki ruch. Pielęgnice nie wydawały się tak inteligentne, chociaż pawiookie potrafiły brać pokarm z ręki i dawały się dotykać, natomiast nigdy po 4 dniach od wpuszczenia do akwarium. Oswajanie trwało stosunkowo długo i nie zauważyłem u nich takiego mądrego, analizującego spojrzenia. Jestem ciekaw co będzie dalej.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2019, 16:51 wysłana przez Wojtek G. »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2019, 17:23 »
Witaj Wojtku na naszym forum serdecznie ;D
Swietnie iz do nas dolaczyles.

nie zauważyłem u nich takiego mądrego, analizującego spojrzenia.

To prawda.
Wezoglowy maja te specyficzne spojrzenie.
Jestem pewien iz jeszcze nieraz Twoja auranti Cie czyms zaskoczy ;)

Pozdrawiam.

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2019, 20:45 »
Dziękuję. Również cieszę się, że tu jestem. Zaskoczeń ciąg dalszy... Właśnie zauważyłem, że to ona obserwuje mnie zamiast ja ją 🤪
Dzisiaj po wejściu do mieszkania podpłynęła do przedniej szyby. Chyba już wie kto tu karmi😋 Obżarła się krewetkami. Szoruje brzuchem po piachu 😅
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2019, 20:57 wysłana przez Wojtek G. »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwietnia 2019, 21:07 »
Właśnie zauważyłem, że to ona obserwuje mnie zamiast ja ją 🤪

Cecha prawdziwego drapieznika :)

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Wojtek z Wrocławia
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia 2019, 14:55 »
Serdecznie witam na forum  ;)