Autor Wątek: Błędnikowce też są fajne!  (Przeczytany 460 razy)

MrTrichopodus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Błędnikowce też są fajne!
« dnia: 21 Lipca 2023, 18:31 »
Witam wszystkich!

Akwarystyką zajmuję się od tak niepamiętnych czasów, jak końcówka lat 90., kiedy jeszcze jako młody szczeniak zacząłem bawić się w hodowlę gupików. Nie znaczy to, że przez wszystkie te lata miałem cały czas akwaria - raczej wracałem do tego hobby co kilka lat, zawsze zdziwiony, jak wielki postęp techniczny się dokonuje.

Jak widać po moim nicku, jestem fanem Azji, a szczególnie różnego rodzaju błędnikowców. Przez moje akwaria przewinęła się większość małych przedstawicieli labiryntów dostępnych w kraju, chyba tylko poza sumatrzakami i gurami czekoladowymi. Teraz postanowiłem w końcu zająć się "poważną" akwarystyką i postawić "wielki", 200-litrowy (nie śmiejcie się, zaczynałem od 20-litrowej kałuży) zbiornik na Azję.

Czytając o specyfikach azjatyckich biotopów przypadkiem natknąłem się na poniższe forum i byłem zaskoczony. Słyszałem naturalnie o wężogłowach, ale nigdy nie spodziewałem się, że można natknąć się na nie w handlu, ba! - że mają tylu fanów! Od kilku dni czytałem różne tematy na forum i sam postanowiłem zadać kilka pytań.

Nie wiem jeszcze, czy ostatecznie zdecyduję się na Channy, ale na pewno chętnie dowiem się czegoś na temat specyfiki azjatyckich mokradeł :)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Błędnikowce też są fajne!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipca 2023, 12:08 »
Witaj MrTrichopodus serdecznie na naszym forum !  ;D

Mam nadzieje ze zachorujesz na ta nieuleczlna chorobe Channamania i swoje nowe akwarium przeznaczysz na te tajemnicze i magiczne ryby.

Czytaj,czytaj i jeszcze raz czytaj.
Jak czegos niemozesz znalezc to wtedy zadawaj pytania.
Na poczatek zapraszam do tej lektury:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Pozdrawiam :)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Błędnikowce też są fajne!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipca 2023, 13:11 »
Ja sam w następnym projekcie uwzględnię prawdopodobnie Gurami Mozaikowe 👍
200 litrów