Autor Wątek: Polypterus delhezi  (Przeczytany 24650 razy)

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #210 dnia: 04 Marca 2019, 13:56 »
Małe sprostowanie. 2 może 3 dni temu w nocy zauważyłem coś ciekawego u swojego największego Delhezi. Ganiał za największym Senegalem po całym akwa, pływał wokół niego. Był generalnie napastliwy. Pomyślałem, że znowu jakieś walki się szykują machnąłem ręką i poszedłem się położyć. Po jakimś czasie wstałem podładować telefon i zerknąłem sobie na akwa. Leżały sobie w kącie akwarium, Delhezi wykonywał ruchy jakby był pod prądem. Takie jakby spięcia ciała i stukanie ogonem. Pojawiło się zgrubienie przy płetwie odbytowej. Bardzo widoczne. Od jakiegoś czasu należę do grupy na FB Polypterid Fanatics i podkusiło mnie żeby dodać zdjęcie tego zgrubienia i płetwy na grupę. Wypowiedziało się parę osób i wszyscy stwierdzili, że to samiec a nie samica jak wcześniej myślałem. Na youtube znalazłem filmy z podobnego zachowania i wynika z tego, że takie ruchy wykonują samce przy kopulacji. EDIT: Korzystając z nieobecności žony bo lubi welony wpuściłem dwa i dobrze nie zdąrzyłem dobrze wyciągnąć telefonu inpach.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2019, 16:21 wysłana przez Ojciec »
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #211 dnia: 05 Marca 2019, 10:09 »
 :o jeśli chodzi o płeć
 :o jeśli chodzi o zdolności łowieckie.

jakiej wielkości były welonki?
200 litrów

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #212 dnia: 05 Marca 2019, 11:04 »
Może z 6 cm. Tego drugiego pomarańczowego widocznego w całości na zdjęciu wieczorem skończył Palmas choć nie jest nawet w połowie tak duży jak Delhezi. Nasze smoki mają na prawdę duże możliwości.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #213 dnia: 05 Marca 2019, 11:22 »
Jestem w szoku, że smoki typu Delhezi, Palmas mogą połknąć tak duży kawałek pokarmu. U mnie Senegale ewidentnie unikają większych 2 cm kawałków krewetki.
Na olxie widziałem ciekawe dla nas oferty narybku pielęgnic 2-3cm w cenie 1 zł za sztukę. To jest może nie tanie ale jest spora szansa, że nie przywleczemy chorób do naszych zbiorników. Ja ciągle z takim karmieniem się wacham bo jak miałem eksperyment z ławicą Neonków to po zjedzeniu wszystkich moja Obscura nie jadła padliny przez kilka tygodni.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #214 dnia: 05 Marca 2019, 14:54 »
Delhezi chcial zgwalcic senegalice ;D

Twoj delhezi niedlugo peknie jak tak dalej bedzie zarl ;)


Od jakiegoś czasu należę do grupy na FB Polypterid Fanatics

Moj znajomy Guru od smokow ktorego sie pytam o Polypterusy jest wlasnie na tej grupie Adminem :)
Bardzo dobra grupa.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Marca 2019, 16:30 »
Tak właśnie pomyślałem. Zalaikowałeś mòj post. Co do "już" nie samicy to jej drugi welon w życiu. Pierwszego zjadł 2 miesiące temu. Karmiłem co 3 dzień i dostawały 4 krewetki tygrysie. Dla smokòw niewiele zostaje bo Buszowce większość zjedzą zanim spadnie na dno. Mimo tego przybrał na masie.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #216 dnia: 05 Marca 2019, 16:39 »
Jestem w szoku, że smoki typu Delhezi, Palmas mogą połknąć tak duży kawałek pokarmu. U mnie Senegale ewidentnie unikają większych 2 cm kawałków krewetki.
Na olxie widziałem ciekawe dla nas oferty narybku pielęgnic 2-3cm w cenie 1 zł za sztukę. To jest może nie tanie ale jest spora szansa, że nie przywleczemy chorób do naszych zbiorników. Ja ciągle z takim karmieniem się wacham bo jak miałem eksperyment z ławicą Neonków to po zjedzeniu wszystkich moja Obscura nie jadła padliny przez kilka tygodni.
Temat wężogłowòw jest dla mnie nowy ale często piszecie, że te ryby się do żywca przyzwyczajają. Miałem epizod ze Szcaupaczkami żyworodnymi i te tylko kosiły żywy. A  Te wszystkie inne gatunki, ktòre miałem w życiu żarły wszystko nawet po długim okresie żywcowania, piszę tu o drapieżnikach.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #217 dnia: 06 Marca 2019, 08:30 »
U mnie polypterusy nie przepadają za krewetkami. Biorą tylko niewielkie kawałki, ale daj im fileta albo żywca. Nagle się okazuje, że mieści się 3 razy większy kawałek niż krewetki.
Pozdrawiam,
Monia

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #218 dnia: 06 Marca 2019, 12:06 »
Temat wężogłowòw jest dla mnie nowy ale często piszecie, że te ryby się do żywca przyzwyczajają.

Niestety ale czasami sie tak zdarza.
Sa to najczesciej dzikusy ktore nic do pyska niewezma oprocz zywca.
No i kazda ryba ma inny gust.
Ale wiekszosc wezoglowow da sie spokojnie przestawic na padline.
Po prostu trzeba zrobic porzadna,kilkutygodniowa glodowke i zapomna o zywcu ;)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #219 dnia: 07 Marca 2019, 14:21 »
Ciekawą sytuację zaobserwowałem u mnie w baseniku. Największy Delhezi (płci nie określam  ;D) Wkurzył się na mniejszego i spuścił mu gwałtowny łomot. Trwało to ok 10 sekund. Nagle Smok wszystko widział i gnał za ofiarą jak szalony. Dwa głośne uderzenia i odpłynął. Potem był już spokój.
200 litrów

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #220 dnia: 07 Marca 2019, 17:11 »
Z rybami jak i z ludźmi. Kiedy zabraknie argumentòw czasem trzeba spuścić wpierdeńko. Popisałem sobie z jednym gościem z fejsa, ktòry ma fermę smokòw. Za 25 cm Delhezi w Jakarcie chcą 25 dolcòw.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #221 dnia: 08 Marca 2019, 13:26 »
Ja juz staram sie niekupowac ryb z tych ferm.
Wole zaplacic wiecej i miec dzikusy.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #222 dnia: 12 Marca 2019, 19:08 »
Cielak w słońcu a nad nim kilka Hasemania nana. I drugie z najmniejszym kolegą z gatunku.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #223 dnia: 12 Marca 2019, 19:18 »
Tez sie lubia wygrzewac w sloncu 8)

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus delhezi
« Odpowiedź #224 dnia: 25 Marca 2019, 20:06 »
Pierwszy welon młodszej Delhezi
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.